Hula hop

Hula hop to nic innego jak plastikowa lub gumowa obręcz, z którą wiąże się znana już od dawna zabawa. Ćwiczenia z hula hop aktywują dużą grupę mięśni brzucha, talii, pośladków oraz ud. Dlatego właśnie wydają się one idealne do kształtowania kobiecej sylwetki - są to ćwiczenia modelujące. 


Hula hop do treningu różnią się od tych dla dzieci. Są przede wszystkim cięższe i mają większe rozmiary. Rozmiar należy odpowiednio dopasować. Posiadają także specjalne wypustki z kulkami magnesowymi, czy powietrznym stymulującym odpowiednie punkty. Cena takiego urządzenia to ok. 30-70 zł.

 Zalety hula hop:
 • możliwość ćwiczenia w zaciszu domowym (np. oglądając ulubiony serial), jak i w ogrodzie,
 • służy również do korygowania wad postawy,
 • ćwiczenia poprawiają  przepływ krwi, poziom energii i koordynację ruchową,
 • może stanowić rozgrzewkę przed treningiem,
 • stanowi doskonałe odprężenie.
Kluczową sprawą jest ilość oraz długość wykonywania ćwiczeń z hula hop - 20 minut dziennie powinno wystarczyć, początkowo jednak należy zacząć od kilku minut, aby nie nabawić się siniaków oraz otarć. Ilość spalonych kalorii zależy od wagi hula hop i intensywności treningu. 

Jak wspomniałam na początku ćwiczenia z hula hopem są ćwiczeniami modelującymi, a więc nie spalającymi zbędnej tkanki tłuszczowej.  Nie oznacza to, że nie przyniosą pożytku podczas odchudzania, wręcz przeciwnie- wymienione wyżej zalety powinny utwierdzić cię, że warto ćwiczyć z hula hop. Łącząc ćwiczenia z dietą efekty powinny być zadowalające.


3 komentarze:

 1. Kurde ten hula-hop to rzeczywiście coś fajnego. ;)
  Hym, maże się zaopatrzę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam i muszę koniecznie wrócić do kręcenia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ja dzisiaj dostałam hula hop, ale mam mały problem, nie umiem nim kręcić.

  OdpowiedzUsuń