Biovax, Intensywnie regenerujący szampon


Dziś przedstawiam Wam produkt marki L'biotica, a mianowicie szampon Biovax, Intensywnie Regenerujący do włosów ciemnych.  Zdania na jego temat są podzielone. Jedni zachwalają, inni natomiast widzą w nim same negatywy. Producent obiecuje nam przede wszystkim pogłębienie koloru oraz nawilżenie i odżywienie włosów. Jak było w moim przypadku? To za chwilę. Najpierw jeszcze trochę z innego punktu widzenia, niż same działanie.


U mnie było to opakowanie z pompką, 400 ml. Na allegro dostępne jest od ok. 28 złotych z przesyłką. Sama pompka chodzi trochę ciężko, zdecydowanie wolałabym zwykły otwór. Szampon jest bardzo gęsty i  pieni się średnio. Jest to jednak charakterystyczne dla szamponów bez SLS itp. (SLES, glikolu propylenowego, parabenów). Zapach szamponu jest przyjemny, nie pachnie chemią no bo i skład ma całkiem fajny.


Jeśli chodzi o działanie to żadnego ożywienia, pogłębienia koloru, ani się nie spodziewałam, ani też takiego nie zauważyłam. Cała reszta obietnic jest już mniej naciągana. Szampon naprawdę dobrze nawilża. Byłam nawet w stanie rozczesać po nim włosy bez użycia odżywki. Jest wyjątkowo delikatny, nadaje się do częstego stosowania. Nadaje włosom delikatny połysk, w świetle miały ładne refleksy. Nie puszy i jak pisze producent jest "przyjazny alergikom".


Na koniec chciałabym jeszcze dodać, że nie był to mój pierwszy Biovax. Wcześniej jednak bardzo się do niego zniechęciłam, ponieważ obciążał mi włosy przez co wyglądały na tłuste. Sądzę, że nawet jeśli na początku wystąpi taki efekt, to później to minie - włosy się przyzwyczają.

PODSUMOWANIE
Szampon otrzymuje ode mnie pozytywną opinię, ponieważ to właśnie on nauczył mnie, że nie zawsze więcej oznacza lepiej. Nie wiem czemu do tej pory uważałam, że do umycia włosów potrzebna mi duża ilość kosmetyku. Naprawdę wystarczy rozprowadzić małą ilość na skórze głowy, a następnie taką dodatkowo zwilżoną ręką masować. Jest to dobry produkt i w połączeniu z kompletną pielęgnacją może poprawić stan naszych włosów.

4 komentarze:

 1. Ja po ogromnym urazie z odżywką do paznokci nie szybko wrócę do produktów Biovax...

  OdpowiedzUsuń
 2. nie wiedzialam ze maja szmpony :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie kuszą ich maski do włosów :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nigdy nic nie miałam z BioVaxu i tego się trzymam :)

  OdpowiedzUsuń